Product Details
633609025187
1/4-20 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
633609025187
1/4-20 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/4" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | .644" |
| Head Wd. | .750" |
| Head Th. | .187" |
| Body Dia. | .500" |
| Grip Range | .031"-.185" |