Product Details
6539506019
M 6-1.0 x 19 Thumb Screw w/Cap, Stainless Steel A2-70
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6539506019
M 6-1.0 x 19 Thumb Screw w/Cap, Stainless Steel A2-70
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 19mm |
| Head Wd. | 26mm |
| Head Ht. | 7.8mm |
| Thread Len. | 24mm |