Product Details
7379006060
M 6 x 60 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379006060
M 6 x 60 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0370
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M 6 |
| Thread Size | M 5-0.8 x 9.5mm |
| Shoulder Len. | 60mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Ht. | 4.5mm |
| Drive Size | 3mm |