Product Details
7379008080
M 8 x 80 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379008080
M 8 x 80 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0847
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M 8 |
| Thread Size | M 6-1.0 x 11mm |
| Shoulder Len. | 80mm |
| Head Wd. | 13mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Drive Size | 4mm |