Product Details
7379010030
M10 x 30 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379010030
M10 x 30 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0710
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M10 |
| Thread Size | M 8-1.25 x 13mm |
| Shoulder Len. | 30mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 7mm |
| Drive Size | 5mm |