Product Details
7379016060
M16 x 60 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379016060
M16 x 60 Socket Shoulder Bolt, Alloy Plain. ISO 7379
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.3147
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M16 |
| Thread Size | M12-1.75 x 18mm |
| Shoulder Len. | 60mm |
| Head Wd. | 24mm |
| Head Ht. | 11mm |
| Drive Size | 8mm |