Product Details
7379503006
M 3 x 6 Socket Shoulder Bolt, Stainless Steel A1-70.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379503006
M 3 x 6 Socket Shoulder Bolt, Stainless Steel A1-70.
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0015
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M 3 |
| Thread Size | M 2-0.4 x 4mm |
| Shoulder Len. | 6mm |
| Head Wd. | 5mm |
| Head Ht. | 2mm |
| Drive Size | 2mm |