Product Details
7379510035
M10 x 35 Socket Shoulder Bolt, Stainless Steel A2-70. ISO 7379.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7379510035
M10 x 35 Socket Shoulder Bolt, Stainless Steel A2-70. ISO 7379.
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0778
| Product Specifications | |
|---|---|
| Shoulder Dia. | M10 |
| Thread Size | M 8-1.25 x 13mm |
| Shoulder Len. | 35mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 7mm |
| Drive Size | 5mm |