Product Details
7380408035
M 8-1.25 x 35 Button Socket Head Cap Screw, Class 10.9 Chrome. ISO 7380-1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7380408035
M 8-1.25 x 35 Button Socket Head Cap Screw, Class 10.9 Chrome. ISO 7380-1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0306
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 35mm |
| Head Wd. | 14mm |
| Head Ht. | 4.4mm |
| Drive Size | 5mm |
| Thread Len. | Full Thread |