Product Details
7389012061
M12-1.25 x 60 Button Socket Head Cap Screw, Class 012.9 Thermal Black Oxide ISO 7380-1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
7389012061
M12-1.25 x 60 Button Socket Head Cap Screw, Class 012.9 Thermal Black Oxide ISO 7380-1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1144
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Length | 60mm |
| Head Wd. | 21mm |
| Head Ht. | 6.6mm |
| Drive Size | 8mm |
| Thread Len. | Full Thread |