Product Details
7984004008
M 4-0.7 x 8 Low Head Socket Cap Screw, Class 08.8 Thermal Black Oxide. DIN 7984
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7984004008
M 4-0.7 x 8 Low Head Socket Cap Screw, Class 08.8 Thermal Black Oxide. DIN 7984
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0025
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.5mm |
| Drive Size | 2.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |