Product Details
799109062250
5/8-11 x 2 1/2 Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain. ISO 10642 Full Thread
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
799109062250
5/8-11 x 2 1/2 Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Plain. ISO 10642 Full Thread
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.2025
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 5/8" |
| Thread Pitch | 11 |
| Length | 2.5 |
| Head Wd. | 1.188" |
| Head Ht. | .324" |
| Drive Size | 5/16" |
| Thread Len. | Full Thread |