Product Details
799119013031
# 6-32 x 5/16" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119013031
# 6-32 x 5/16" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0017
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | # 6 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | 5/16" |
| Head Wd. | .307" |
| Head Ht. | .097" |
| Drive Size | 5/64" |
| Thread Len. | Full Thread |