Product Details
799119026200
1/4-28 x 2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119026200
1/4-28 x 2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0254
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/4" |
| Thread Pitch | 28 |
| Length | 2" |
| Head Wd. | .531" |
| Head Ht. | .161" |
| Drive Size | 5/32" |
| Thread Len. | Full Thread |