Product Details
799119038175
3/8-24 x 1 3/4" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119038175
3/8-24 x 1 3/4" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0524
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 3/8" |
| Thread Pitch | 24 |
| Length | 1 3/4" |
| Head Wd. | .781" |
| Head Ht. | .234" |
| Drive Size | 7/32" |
| Thread Len. | Full Thread |