Product Details
799119043087
7/16-14 x 7/8" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119043087
7/16-14 x 7/8" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0386
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 7/16" |
| Thread Pitch | 14 |
| Length | 7/8" |
| Head Wd. | .844" |
| Head Ht. | .234" |
| Drive Size | 1/4" |
| Thread Len. | Full Thread |