Product Details
799119051150
1/2-20 x 1 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799119051150
1/2-20 x 1 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, Alloy Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0781
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/2" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | 1 1/2" |
| Head Wd. | .938" |
| Head Ht. | .251" |
| Drive Size | 5/16" |
| Thread Len. | Full Thread |