Product Details
799159025350
1/4-20 x 3 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799159025350
1/4-20 x 3 1/2" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0448
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/4" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | 3 1/2" |
| Head Wd. | .531" |
| Head Ht. | .161" |
| Drive Size | 5/32" |
| Thread Len. | 1" |