Product Details
799159031400
5/16-18 x 4" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
799159031400
5/16-18 x 4" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 5/16" |
| Thread Pitch | 18 |
| Length | 4" |
| Head Wd. | .656" |
| Head Ht. | .198" |
| Drive Size | 3/16" |
| Thread Len. | 1 1/8" |