Product Details
799159037062
3/8-16 x 5/8" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
799159037062
3/8-16 x 5/8" Flat Head Socket Cap Screw, 18-8 Stainless Steel. ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0246
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 3/8" |
| Thread Pitch | 16 |
| Length | 5/8" |
| Head Wd. | .781" |
| Head Ht. | .234" |
| Drive Size | 7/32" |
| Thread Len. | Full Thread |