Product Details
7991703012
M 3-0.5 x 12 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-50. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7991703012
M 3-0.5 x 12 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-50. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0014
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 6mm |
| Head Ht. | 1.7mm |
| Drive Size | 2mm |
| Thread Len. | Full Thread |