Product Details
7991704025
M 4-0.7 x 25 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-50. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7991704025
M 4-0.7 x 25 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-50. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0047
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 2.3mm |
| Drive Size | 2.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |