Product Details
7991706025
M 6-1.0 x 25 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7991706025
M 6-1.0 x 25 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0117
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 3.3mm |
| Drive Size | 4mm |
| Thread Len. | Full Thread |