Product Details
7991716016
M16-2.0 x 16 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
7991716016
M16-2.0 x 16 Flat Head Socket Cap Screw, Stainless Steel A4-070. DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0726
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M16 |
| Thread Pitch | 2.0 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 7.5mm |
| Drive Size | 10mm |
| Thread Len. | Full Thread |