Product Details
7999010073
M10-1.25 x 73 Flat Head Socket Cap Screw, Class 010.9 Yellow Zinc DIN 7991 / ISO 10642
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
7999010073
M10-1.25 x 73 Flat Head Socket Cap Screw, Class 010.9 Yellow Zinc DIN 7991 / ISO 10642
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0970
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 73mm |
| Head Wd. | 20mm |
| Head Ht. | 5.5mm |
| Drive Size | 6mm |
| Thread Len. | Partial Thread |