Product Details
9089508100
M 8-1.0 Socket Pipe Plug, Flanged, Stainless Steel A2. DIN 908
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9089508100
M 8-1.0 Socket Pipe Plug, Flanged, Stainless Steel A2. DIN 908
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0111
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 7.5mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 3mm |
| Drive Size | 4mm |