Product Details
9129103020
M 3-0.5 x 20 Socket Head Cap Screw, Class 12.9 Zinc DIN 912 / ISO 4762
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9129103020
M 3-0.5 x 20 Socket Head Cap Screw, Class 12.9 Zinc DIN 912 / ISO 4762
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0030
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 5.5mm |
| Head Ht. | 3mm |
| Drive Size | 2.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |