Product Details
912959013025
# 6-32 x 1/4" Socket Head Cap Screw 18-8 Stainless Steel.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
912959013025
# 6-32 x 1/4" Socket Head Cap Screw 18-8 Stainless Steel.
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | # 6 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | 1/4" |
| Head Wd. | .226" |
| Head Ht. | .138" |
| Drive Size | 7/64" |
| Thread Len. | Full Thread |