Product Details
912959019162
#10-32 x 1 5/8" Socket Head Cap Screw 18-8 Stainless Steel.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
912959019162
#10-32 x 1 5/8" Socket Head Cap Screw 18-8 Stainless Steel.
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | #10 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | 1 5/8" |
| Head Wd. | .312" |
| Head Ht. | .190" |
| Drive Size | 5/32" |
| Thread Len. | 7/8" |