Product Details
912959021050
#12-24 x 1/2" Socket Head Cap Screw 18-8 Stainless Steel.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
912959021050
#12-24 x 1/2" Socket Head Cap Screw 18-8 Stainless Steel.
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | #12 |
| Thread Pitch | 24 |
| Length | 1/2" |
| Head Wd. | .324" |
| Head Ht. | .216" |
| Drive Size | 5/32" |
| Thread Len. | Full Thread |