Product Details
9159508012
M 8-1.25 x 12 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9159508012
M 8-1.25 x 12 Socket Set Screw, Dog Point, Stainless Steel A2. DIN 915 / ISO 4028
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0053
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 12mm |
| Drive Size | 4mm |
| Dog Pt. Dia. | 5.5mm |
| Dog Pt. Len. | 4mm |
| Thread Len. | Full Thread |