Product Details
9318106040
M 6-1.0 x 40 Hex Cap Screw, Class 8.8 Zinc DIN 931 / ISO 4014
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9318106040
M 6-1.0 x 40 Hex Cap Screw, Class 8.8 Zinc DIN 931 / ISO 4014
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0226
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 40mm |
| Head Wd. | 10mm |
| Head Ht. | 4mm |
| Thread Len. | 18mm |