Product Details
9338105010
M 5-0.8 x 10 Hex Cap Screw, Class 8.8 Zinc DIN 933 / ISO 4017
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9338105010
M 5-0.8 x 10 Hex Cap Screw, Class 8.8 Zinc DIN 933 / ISO 4017
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0058
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 3.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |