Product Details
9358005001
M 5-0.8 Hex Slotted Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358005001
M 5-0.8 Hex Slotted Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0051
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Head Wd. | 8mm |
| Height | 6mm |
| Slot Width | 1.65mm |
| Slot Height | 4mm |