Product Details
9358007001
M 7-1.0 Hex Slotted Nut, Class 4 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358007001
M 7-1.0 Hex Slotted Nut, Class 4 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0087
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 7 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Head Wd. | 11mm |
| Height | 8mm |
| Slot Width | 2.25mm |
| Slot Height | 5.5mm |