Product Details
9358022001
M22-2.5 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358022001
M22-2.5 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.2046
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M22 |
| Thread Pitch | 2.5 |
| Head Wd. | 34mm |
| Height | 26mm |
| Slot Width | 5.8mm |
| Slot Height | 18mm |