Product Details
9358024001
M24-3.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358024001
M24-3.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.2882
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M24 |
| Thread Pitch | 3.0 |
| Head Wd. | 36mm |
| Height | 27mm |
| Slot Width | 5.8mm |
| Slot Height | 19mm |