Product Details
9358042300
M42-3.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9358042300
M42-3.0 Hex Castle Nut, Class 8 Plain. DIN 935
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 1.5620
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M42 |
| Thread Pitch | 3.0 |
| Head Wd. | 65mm |
| Height | 46mm |
| Slot Width | 9.36mm |
| Slot Height | 34mm |