Product Details
9609916072
M16-1.5 x 72 Hex Cap Screw, LEFT HAND THREAD, Class 12.9 Plain DIN 960 / ISO 8765
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9609916072
M16-1.5 x 72 Hex Cap Screw, LEFT HAND THREAD, Class 12.9 Plain DIN 960 / ISO 8765
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M16 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 180mm |
| Head Wd. | 24mm |
| Head Ht. | 10mm |
| Thread Len. | 44mm |