Product Details
9638105014
M 5-0.8 x 14 Slotted Flat Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc. DIN 963 / ISO 2009
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9638105014
M 5-0.8 x 14 Slotted Flat Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc. DIN 963 / ISO 2009
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0030
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 14mm |
| Head Wd. | 9.2mm |
| Head Ht. | 2.5mm |
| Drive Size | Full Thread |