Product Details
9659703016
M 3-0.5 x 16 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel A4-70. DIN 965
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9659703016
M 3-0.5 x 16 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel A4-70. DIN 965
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0018
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 5.6mm |
| Head Ht. | 1.65mm |
| Drive Size | # 1 |
| Thread Len. | Full Thread |