Product Details
9798018150
M18-1.5 Low Height Hex Castle Nut, Class 4 Plain. DIN 979
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9798018150
M18-1.5 Low Height Hex Castle Nut, Class 4 Plain. DIN 979
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.5544
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M18 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Head Wd. | 27mm |
| Height | 15mm |
| Slot Width | 4.5mm |
| Slot Height | 9mm |