Product Details
9798030001
M30-3.5 Low Height Hex Castle Nut, Class 4 Plain. DIN 979
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9798030001
M30-3.5 Low Height Hex Castle Nut, Class 4 Plain. DIN 979
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.6490
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M30 |
| Thread Pitch | 3.5 |
| Head Wd. | 46mm |
| Height | 24mm |
| Slot Width | 7mm |
| Slot Height | 15mm |